Seyahat Ederken Kullanılacak Uygulamalar

Seyahate hazırlık aşamasında ve seyahat sırasında en çok yararlandığımız kaynak tabiki internet ve telefonlarımız.Seyahatimizi en verimli şekilde nasıl geçireceğimiz çok önemli.Bu yüzden bilmediğin yolda kaybolmamak, kötü yemeği olan bir restauranta gitmemek ve kullanıcı yorumları çok önemli.
Bilmediğin şehri keşfederken nerede ne var, nereye gitmeliyim, nasıl gitmeliyim sorularının en büyük yardımcıları seyahat uygulamalarıdan bahsedeceğim size.
Tek yapmanız gereken seyahate gitmeden önce indirmeniz, gideceğiniz şehre göre ayarlarını yapmanız ,offline olarak kullanılır duruma getirmek.
Sonrasında gönül rahatlığıyla seyahate çıkabilirsiniz.

GOOGLE MAPS

Newyork Gezilecek Yerler

Google Maps en çok kullandığım harita uygulaması sanırım.Gitmeden önce bulduğum yerleri favorilerim(kırmızı) ,gitmek istediğim yerler(yeşil) veya yıldızlı yerler(sarı) olarak kaydediyorum.
Offline olarak seyahat edeceğim şehri telefonuma indiriyorum.Şehrin tüm bölümlerinin indiğine emin olduktan sonra çevrimdışı olarak kullanıyorum.
Özellikle Wifi bulup gitmek istediğiniz tüm yolları seçince sonrasında offline olsanız bile harita sağlıklı şekilde çalışmaya devam ediyor.
IOS
ANDROID

MAPS ME

Google Maps gibi çalışan uygulama da aynı şekilde offline indirildikten sonra yolumuzu bulmaya yardımcı en iyi çevrimdışı harita uygulamalarından.
Pinlediğiniz yerlere kısa açıklamalar yazabilirsiniz.Mesela bir cafede meşhur olan yemeği not halinde yazarsınız ve oraya neden gittiğinizi hatırlamış olursunuz.İşaretlediğiniz yerlere erişiminiz çevrimdışı ve çok kolay olacak.
IOS
ANDROID

MOOVIT

Seyahat ederken kullanılması gereken uygulamalar

Havaalanına indiğiniz andan itibaren şehiriçi ulaşımda çok işinize yarayacak uygulama.Sadece ayarlardan gideceğiniz şehri seçmeniz yeterli.
Türkiye dahil en çok kullandığım şehir içi ulaşım uygulaması Moovit.
Başlangıç yeri:Konumunuz veya spesifik bir adres
Ulaşılacak yer:Gitmek istediğiniz yer ( illa adres değil kafe,otel,bilindik bir yapının adı bile olabilir)
Sonucunda size üç dört tane seçenek çıkacak.Eğer internet varsa canlı bir şekilde otobüsün ne zaman geleceğine, hangi saatler arasında otobüsün olduğunu ve kaç dakikada oraya ulaşacağınızı size gösteriyor.
Site için tıktık.

TRANSLATOR

Evet yine google translate güzel bir tercih olabilir ama benim daha çok memnun kaldığım bir uygulama var.Translator.Bu uygulamayı Amerika App Store’undan indirmiştim.
Yine gideceğiniz ülkenin diline göre offline olarak dil seçeneğini indirip istediğiniz uzulukta cümleyi çevirebilirsiniz.Sesli komut seçeneği de mevcut.En iyi çeviri uygulamalarından diye düşünüyorum.

Seyahat ederken kullanılması gereken uygulamalar

XE Currency

Uluslararası para birimi dönüştürme uygulaması, havalimanında uygulanan kur farklarına varana kadar hesaplayabiliyor.Kendisi en iyi mobil gezi uygulamalarından.Özellikle kendi para birimi olan yani euro dolar kullanmayan ülkelerde çok işinize yarayacak.Döviz kurunu takip edebileceğiniz en iyi uygulamalardan.
IOS
ANDROID

Meetup App

Gideceğim şehirdeki ücretsiz etkinlikler için kullandığım bir uygulama.
Konuşma ,dans kulüpleri, şehir gezileri için kullanıyorum.Daha çok lokal insanlarla tanışıp vakit geçirebilirsiniz.Türkiye için de çok iyi bir seçenek.ilgilendiğiniz konuya göre gruplar seçip buluşmalara katılabilirsiniz.
IOS
ANDROID

BLABLACAR

En iyi seyahat uygulamaları

Artık bir yerden bir yere gitmenin çözümü sadece otobüse ve uçağa bağlı kalmakla değil. Blabla car nasıl kullanılır?
Gitmek istediğimiz yere zaten gidecek insanların yolculuğunu ve yakıt masraflarını paylaşıp gidebiliriz.Sadece üye olmanız ve istenilen bilgileri girmeniz gerekmektedir.
Avrupa içinde otobüse göre daha esnek ve karlı olan bir sistem.Ben Türkiye’de sıklıkla kullanıyorum.Güvenlik açısından endişeniz olabilir fakat bunun için de kullanıcıların referans yazıları var.

Zomato

En iyi seyahat uygulamaları

Gelelim yemek kısmına.Nerede ne yenir ve yakınımda hangi restaurantlar var peki o yerin neyi meşhur?
Yeni bir mekana girdiğimizde uzun uzun menüye bakma devri artık kapandı gibi.Şimdi Zomato’ya girip gelenler en çok hangi yemeği beğenmiş ne yorumlar yapmışlar ona bakıyoruz.Mekan menüsü görmek ,yemek sonrası hesap şoku yaşamamak için mükemmel bir seçenek.
Konumuna ve bütçene göre yakınlarında gidebileceğin restaurantlar listesi için kullanmanız gereken bir uygulama.

IOS
ANDROID

İnternet sitesi http://admin
Yazı oluşturuldu 22

Seyahat Ederken Kullanılacak Uygulamalar” için bir görüş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön